Dlaczego warto zainwestować na Cyprze?

CYPR W SKRÓCIE


Bogaty w historię i uroki przyrody, Cypr ma wiele do zaoferowania turystom. Poniższe informacje mają na celu przybliżenie Państwu wyspy i jej mieszkańców.

Cypr to wyspa legend, która przez cały rok wygrzewa się w ciepłym śródziemnomorskim słońcu. Jego historia sięga 10 000 lat wstecz i była świadkiem pojawiania się i znikania cywilizacji. Wiele osób, w tym Aleksander Wielki i Kleopatra, zgłosiło tutaj swoje roszczenia. Afrodyta zamieszkała na Cyprze, a podróżnicy przez całą starożytność przybywali tutaj, aby złożyć jej hold. Ducha Afrodyty wciąż pełno na Cyprze - można go znaleźć w czerwonym maku lub pachnącej róży, obydwa święte dla bogini miłości - a starożytne jabłko jest dziś równie kuszące.

Cypr nadal jest dużym magnesem zarówno dla urlopowiczów, jak i obcokrajowców. Oferuje skąpane w słońcu linie brzegowe z ukrytymi zatoczkami i kurortami o wysokim standardzie, a także wioski na wzgórzach otoczone drzewami cytrynowymi i oliwnymi oraz szczyty górskie porośnięte sosnami i złotymi dębami.
Słońce jest podstawą życia na Cyprze. Każdego roku jest ponad 300 słonecznych dni. Ciepłe cypryjskie słońce sprawia, że pływanie będzie przyjemnym przeżyciem aż do listopada. Legendarne ciepło wita gości ze strony samych Cypryjczyków.

Plaże na Cyprze są najgorętsze i najlepsze od maja do października. Późna jesień przypomina lato i nadal jest świetną porą na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, kąpiel lub zwiedzanie stanowisk archeologicznych. Choć zima jest chłodniejsza, nadal jest to pora słoneczna z mnóstwem atrakcji kulturalnych. Wiosna to moment, w którym uwodzicielska moc Afrodyty osiąga swój szczyt, odpychając chmury i przekształcając wzgórza i łąki w zielony gobelin polnych kwiatów.

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzy Śródziemnym. Leży na północno- wschodnim krańcu wschodniego basenu Morza Śródziemnego. Leży 380 km na północ od Egiptu, 105 km na zachód od Syrii i 75 km na południe od Turcji. Kontynent grecki znajduje się około 800 km na zachód, a najbliższe greckie wyspy to Rodos i Karpaty, 380 km na zachód. Cypr leży także blisko Europy, Azji i Afryki i słusznie twierdzi, że jest odskocznią do trzech kontynentów.

Więcej  informacji dostępnych jest w zakładce BLOG